Ranking słuchawek do pracy przy komputerze

Większość biur i miejsc pracy jest obecnie skomputeryzowana, poza tym coraz częściej mamy możliwość pracy zdalnej, z której skrzętnie korzystamy! W obu przypadkach, w zależności od rodzaju wykonywanej pracy, mamy czasem potrzebę odcięcia się od otoczenia po to, żeby lepiej skoncentrować się na powierzonym nam zadaniu. Niestety, zamknięcie się z komputerem czy laptopem w toalecie czy piwnicy jest w większości przypadków niewykonalne, a już na pewno niewygodne. Ratunkiem są jednak odpowiednio dobrane słuchawki, które doskonale wygłuszą wszelkie dźwięki i pozwolą nam pracować bardziej efektywnie!

Jak wybrać idealne słuchawki nauszne

Jak wskazuje sam tytuł, słuchawki do pracy przy komputerze powinny być słuchawkami nausznymi, z wygodnym pałąkiem nie uciskającym czaszki. Poza tym warto kupić model z doskonałą izolacją dźwięków zarówno z otoczenia, jak i wychodzących – w biurze czy zaciszu domowego gabinetu raczej nie musimy przejmować się dźwiękami z otoczenia, ponieważ na ogół nie zagrażają one życiu ani zdrowiu (no chyba, że kot jest już naprawdę głodny). Ważnym kryterium jest też waga wybranego modelu. Na pracy spędzamy zazwyczaj kilka godzin dziennie. Po tak długim czasie każdy dodatkowy gram ma znaczenie! Dlatego powinniśmy wybierać słuchawki jak najlżejsze! Co nie ma z kolei znaczenia, to rozmiar, zwłaszcza jeśli pracujemy z domu. Przy okazji pamiętajmy, że nawet najlepsze słuchawki nie zapewnią nam krystalicznie czystego dźwięku, jeżeli w naszym sprzęcie niedomaga karta dźwiękowa! Melomani, którym zależy na komforcie oraz niczym niezakłóconej melodii, powinni, oprócz słuchawek, sprawdzić również ten aspekt urządzenia.

Jakie słuchawki wybrać

Słuchawek nausznych na rynku jest bardzo dużo. Jednak szukając modelu, który spełni wszystkie nasze wymagania, musimy przygotować się na wydatek minimum 100 złotych. W tej cenie bez większego problemu znajdziemy stacjonarne słuchawki nauszne, które wygłuszą, odizolują, a przy okazji zapewnią nam dobrej jakości dźwięk oraz nie uszkodzą bębenków. Oto kilka naszych propozycji!

Philips SHP2500/00

Słuchawki Philips SHP2500/00 to doskonała propozycja dla tych, którzy cenią sobie komfort i szukają słuchawek typowo stacjonarnych. Słuchawki mają duże głośniki, które doskonale kryją ucho i nie wywołują żadnego dyskomfortu nawet podczas długiego noszenia, a przy tym doskonale wygłuszają dźwięki z otoczenia! Dodatkowym atutem tego modelu jest długi, sześciometrowy kabel zapewniający dużą swobodę ruchów, nawet kiedy zerwiemy się w panice na dźwięk telefonu. Model został wyposażony również w reflektor akustyczny, który zwiększa jakość niskich tonów, dzięki czemu słuchawki pozwalają nam cieszyć się świetnej jakości dźwiękiem. Plusem jest regulator głośności zamontowany na przewodzie, który umożliwia szybkie ściszenie lub podgłośnienie muzyki. Zachęcająca jest również cena – słuchawki Philips SHP2500/00 kosztują niecałe 100 złotych!

Sennheiser HD 202

Sennheiser HD 202 to kolejna godna uwagi propozycja. Słuchawki marki Sennhaiser zapewniają doskonałą redukcję szumów z otoczenia, a oprócz tego posiadają budowę dopasowującą się do kształtu ucha, co gwarantuje wygodę użytkowania! Miłym dodatkiem jest również stosunkowo długi, trzymetrowy kabel, w zupełności wystarczający do pracy przy komputerze. Słuchawki kosztują około 140 złotych.

Creative Labs Aruvana Live

Ciekawą propozycją są również słuchawki Creative Labs Aruvana Live. Model jest nieco droższy od pozostałych propozycji, za słuchawki Creative będziemy musieli zapłacić około 200 złotych, jednak biorąc pod uwagę możliwości sprzętu, cena absolutnie nie jest zaporowa! Creative w swoich słuchawkach wykorzystał specjalne membrany z biocelulozy oraz neodymowe głośniki o wielkości 40 milimetrów, co pozwoliło na uzyskanie wyjątkowej jakości dźwięku. Oprócz tego słuchawki są lekkie i bardzo wygodne. Minusem jest dosyć krótki kabel o długości 1,2 metra, który może nieco ograniczać zakres ruchów.

Naszym faworytem są słuchawki Philipsa, które doskonale łączą w sobie przystępną cenę oraz doskonałą jakość oraz pełną wygodę użytkowania! Więcej informacji na ich temat można znaleźć na stronie producenta philips.pl.

Ranking słuchawek do pracy przy komputerze
4.5 (90%) 2 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *