Budowa domu i energooszczędność

Słuchawki dokanałowe zdrowie Możliwość komentowania Budowa domu i energooszczędność została wyłączona 17
Budowa domu i energooszczędność
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Ostatnie lata w dobie kryzysu trochę zahamowały rozwój gospodarki a także całej branży budownictwa. Jednak w dalszym ciągu Polacy nie przestają stawiać nowych domów jednorodzinnych, zwłaszcza takich, które stawiane są wg. gotowych projektów domów. Chociaż przeprowadzane w lutym tego roku (tj. 2013r.) badania ukazały że coraz więcej naszych rodaków stawia na energooszczędne rozwiązania w swoim domu! Jeśli wziąć pod lupę te badania okazało się, że ponad 64% osób ankietowanych stwierdziło jednoznacznie, że w przeciągu ostatnich dwunastu miesięcy stosowało różnego rodzaju energooszczędne rozwiązania u siebie w domu do których zaliczono:

Ocieplenie ścian
wymiana żarówek, okien czy też sprzętu AGD na ten o wyższej klasie energooszczędności

Cieszący jest również fakt, że około 22% osób ankietowanych przyznało się, że wprowadzi takie rozwiązania w najbliższym czasie. Niestety reszta osób dość sceptycznie podchodzi do całego tematu. Budowa domu aby była przeprowadzona w myśl zasad energooszczędności trzeba oprzeć ją na wielu askpektach i tematach, tak naprawdę zacząć by trzeba było już od początku jednak jest kilka rzeczy, które pozwolą nam zaoszczędzić w przyszłości na ogrzewaniu a także przyczynić się do ochrony środowiska choć w niewielkim stopniu.
Rozpocząć możemy od stworzenia optymalnej termoizolacji w naszym domu (która w zasadzie jest naistotniejszą kwestią), czyli od poprawnego zaprojektowania systemu wentylacji aż do zastosowania dobrych materiałów izolacyjnych. W Polsce najpopularniejszym jest oczywiście w tym celu styropian, którego współczynnik przewodzenia ciepła czyli lambda jest na bardzo dobrym poziomie (oczywiście, różni się on nieznacznie w zależności od producenta).
Drugim elementem, który zachowa w naszym domu skutecznie ciepło to okna – one również dobrze jeśli są nowe i dobrane w myśl zasad energooszczędności. W przypadku okien współczynnikiem, który określa ich „energooszczędność” a w zasadzie przenikanie ciepła jest współczynnik Uw dzięki, któremu łatwo określimy, które okna są „lepsze”. Standardem w przypadku okien jest gdy współczynnik ten waha się na poziomie 1,3-1,4W/m2K jednak jeśli bardzo zależy nam na energooszczędności powinniśmy wybrać okna specjalnie zaprojektowane, które posiadają ten współczynnik nawet na poziomie mniejszym niż 1,0W/m2K! (dodać należy, że rekordem na rynku są okna, które charakteryzują się poziomem Uw = 0,58W/m2K.
Oczywiście same okna i izolacja to nie wszystko dla energooszczędnego domu dlatego wszystkie osoby zainteresowane zapraszam na różne portale budowlane i fora gdzie znaleźć można dokładne projekty domów budowanych „w zgodzie ze środowiskiem” oraz takich, dzięki którym zaoszczędzimy później na grzaniu.

Author

Related Articles

http://www.sluchawkinauszne.pl/ - słuchawki nauszne do 50 zł, dobre słuchawki nauszne do 50 zł, słuchawki nauszne do 100, słuchawki do 50zł nauszne, słuchawki douszne czy nauszne, słuchawki dokanałowe zdrowie, dobre słuchawki nauszne do 100zł, słuchawki do 60 zł

Search

Back to Top